Zakázkové dělení liniového vedení potrubí pr. 500x 18 v městském vodojemu

Publikováno 27. 01. 2022

Na základě poptávky našeho zákazníka jsme provedli unikátní dělení sto let starého vnitřního potrubí městského vodojemu. Letité potrubí z šedé litiny bude nahrazeno novými trubkami z modernějšího materiálu.

Vzhledem ke komplikované dostupnosti pracoviště, dno vypuštěného vodojemu s omezeným přístupem, byla zvolena technologie dělení upichováním mobilním strojem BEVEL LITERING.

Tato varianta stroje byla vhodná nejen ke své nízké hmotnosti, rám je ze slitiny hliníku, ale i k možnosti rozdělit stroj na dva na sobě nezávislé segmenty. Toto bylo nutné pro dopravu stroje na místo práce, kterým bylo dno vypuštěného vodojemu .

Po dopravení stroje na místo, byl stroj nasazen a sestaven přímo na liniové vedení příslušného potrubí. Poté byl proveden příslušný počet řezů, které rozdělily potrubí na díly o délce cca 1m, které již bylo možno výtahem vyvézt z vodojemu mimo objekt.

Během jednoho pracovního dne bylo vytvořeno devět řezů na uvedeném potrubí d 500×18.

Uvedená technologie je vhodná nejen na dělení potrubí z šedé litiny, ale samozřejmě i z oceli.

Toto může být vhodné na podobné práce v energetice či teplárenství, zkrátka všude tam, kde je nedostatek prostoru a je nutné použít mobilní technologie pro dělení potrubí.

Kontaktujte nás s poptávkou či dotazem